Andrew Garfield

24. srpna 2016 v 14:26 | andrewgarfielddaily |  Andrew Garfield

Andrew Garfield není jméno, které by znalo mnoho filmových fanoušků. Koluje spíše po festivalových večírcích a v zákulisí. To nic ale nemění na faktu, že tento rodilý Kaliforňan má tu výhodu, že dokáže diváka uhranout jen letmým pohledem. Což je obrovská přednost, která chybí mnohým jeho vrstevníkům, kteří se vydávají za velké hvězdy.

Andrew se narodil v americkém Los Angeles. Zde však dlouho nezůstal, jelikož se jeho rodina záhy přestěhovala do anglického Surrey, kde posléze začal navštěvovat tamní školu. Mezitím co jeho rodiče vedli designový obchod, Andrew začal tíhnout k divadlu. Ano, jak sám říká, je v první řadě hlavně jevištním hercem a ne tím filmovým. Což dokazuje i nespočet cen, které dostal za účinkování na prknech, která znamenají svět. Netrvalo dlouho a byl obsazen do hostování v seriálech jako je například: DOCTOR WHO či SUGAR RUSH. A pokud se říká, že každý herec jednou zažije období, které je pro něj zlomovým, pak u Andrewa je to rok 2007, kdy si ho režisér John Crowley vybral do role Erica Wilsona ve filmu BOY A. Tento malý festivalový klenot byl vyzdvihován právě díky přesnému výkonu Andrewa Garfielda, který si za tuto roli odnesl cenu BAFTA. Příběh chlapce, který začíná nový život a zároveň se musí vyrovnat se svou zrůdnou minulostí, byl raketovým startem pro mladou hvězdu. Příkladem budiž jeho zařazení mezi 10 herců, kteří jsou hodni sledování. Tento žebříček byl vydán časopisem Variety v roce 2007.

Mohlo by se zdát, že Andrew zapadne mezi tuctové herce, kteří si budou užívat slávu ze své jediné dobře odvedené práce, ale on už pracuje na dalších projektech, které rozhodně nejsou určeny k odsouzení. Dlouho plánovaný IMAGINARIUM DR. PARNASSE je pro něj dalším krůčkem do pomyslného hvězdného nebe. Dále ho čeká film, kde se po boku Keiry Knightley vrhne do víru sci-fi. Snímek NEVER LET ME GO je tedy velmi zajímavým krokem kupředu a hlavně pořádnou změnou. Budoucnost má slibně rozjetou a v hlavě to má srovnané, takže nic nebrání tomu, abychom si jeho jméno už konečně zapamatovali: Andrew Garfield.(zdroj:ČSFD.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama